top of page

Dřevokutil / ka

Cena

3 900 Kč

Délka lekce

120 minut

více o kroužku
Obrázek lektora

Lektor/ka

Mgr. Petr Štván

Vyučil jsem se uměleckým kovářem, pracoval v umělecko-kovářské a restaurátorské dílně, i jako svářeč v automobilce. Touha po vědění a odpovědnost k životnímu prostředí mě přivedla k učitelství přírodopisu, environmentální výchovy a výtvarné tvorby na UP Olomouc. Působil jsem v ekocentru Sluňákov, centru dopravní výchovy Semafor, podílel se na realizaci přírodovědných exponátů pro Pevnost poznání Olomouc, realizaci architekt. objektu podle návrhu výtvarníka Jiřího Davida a na malbě velkoformátových obrazů 3D iluze & Trick Art. Mám bohaté zkušenosti s tvorbou z různých materiálů i s grafickými technikami. U dětí bych rád podpořil radost z manuální tvorby a kreativitu na vlastních projektech.

Náplň kroužku

V tomto kroužku se zaměříme na práci se dřevem. Vyzkoušíme si základní techniky opracování dřeva a jeho spojování. Prakticky si projdeme tím, jak správně měřit, značit, upevňovat materiál. Taky řezat, brousit, pilovat, bezpečně vrtat, šroubovat, zatloukat, lepit, nebo vypalovat.

Přiblížíme si také techniky opracování dřeva pomocí dláta či hoblování. Společně si projdeme také možnostmi povrchových úprav dřeva, dozvíme se, že není dřevo jako dřevo a naučíme se o něj správně pečovat.

A protože každý kutil rád tvoří, nezůstaneme jen u zkoušení různých technik, ale vytvoříme si v dílně i projekty podle vlastních představ.

Minimální počet přihlášených pro otevření kroužku je 6, maximální kapacita je 7 dětí.

Termíny

PO 14:30–16:30

Počet lekcí

12 / pololetí

První lekce

16. 10. 2023

Náhrady a omlouvání lekcí

Náhrady ne, pokud se omlouvá dítě. Pokud se omlouvá lektor, lekce se nahradí.

bottom of page