top of page

Keramika

Cena

3 600 Kč

Délka lekce

90 min

více o kroužku
Obrázek lektora

Lektor/ka

Mgr. Petr Štván

Vyučil jsem se uměleckým kovářem, pracoval v umělecko-kovářské a restaurátorské dílně, i jako svářeč v automobilce. Touha po vědění a odpovědnost k životnímu prostředí mě přivedla k učitelství přírodopisu, environmentální výchovy a výtvarné tvorby na UP Olomouc. Působil jsem v ekocentru Sluňákov, centru dopravní výchovy Semafor, podílel se na realizaci přírodovědných exponátů pro Pevnost poznání Olomouc, realizaci architekt. objektu podle návrhu výtvarníka Jiřího Davida a na malbě velkoformátových obrazů 3D iluze & Trick Art. Mám bohaté zkušenosti s tvorbou z různých materiálů i s grafickými technikami. U dětí bych rád podpořil radost z manuální tvorby a kreativitu na vlastních projektech.

Náplň kroužku

Kroužek keramiky se zaměřuje na rozvoj dětské kreativity a jemné motoriky. Během výukových lekcí se zaměříme na základní principy modelování z keramické hlíny s využitím různých pomůcek od vlastních rukou po šablony. Kroužek klade důraz na osvojení základní techniky a rozvoj vlastní imaginace skrze otevřenější zadání a individuální přístup. Mimo modelování nás čeká i otisk struktur či malba na výsledný keramický produkt, kterým může být originální nádobí nebo fantazijní tvor.

Minimální počet přihlášených pro otevření kroužku je 8. Maximální kapacita je 12 dětí.

Termíny

ÚT 15:30 – 17:00

Počet lekcí

15 / pololetí

První lekce

13. 2. 2024

Náhrady a omlouvání lekcí

Náhrady se neposkytují, pokud se omlouvá dítě. V případě, že se lekce ruší kvůli nepřítomnosti lektora, lekce se nahradí v jiném termínu.

bottom of page