top of page

Malý / malá programátor / ka 1

Cena

7 700 Kč

Délka lekce

60 minut

více o kroužku
Obrázek lektora

Lektor/ka

Zdeněk Smrčka

Zapálený Matfyzák, kterého baví práce s dětmi a dospělými a rád předává své vědomosti. Garant odborných informatických, matematických a technických kroužků a kurzů Intellectus.

Vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu v Praze, a to dva obory: Obecnou Informatiku a Matematiku a informatiku zaměřenou na vzdělání. Dlouhá léta jsem pracoval pro projekt Talnet pod NPI při MŠMT jako koordinátor a technická podpora T-kurzů pro zvídavou a nadanou mládež se zájmem o přírodní a technické vědy a také jsem působil jako odborný pracovník pro vzdělávací a týmové aktivity pro projekt Perun. Od roku 2019 jsem vedoucí Digitální a technologické laboratoře Datel v rámci Systému podpory nadání při MŠMT, kde se společně s celým týmem snažíme zavádět ve školách v ČR technologické novinky do výuky.


Organizátor kroužku je Intellectus, Talentpoint Intellectus, IČ: 00923486, místo konání je u nás v ZŠ Vitae.

Více informací též na http://intellectus.cz/krouzky/


Náplň kroužku

Děti se zde během lekcí seznamují se základy matematiky, informatiky a hlavně si osvojují logické myšlení. Během výuky se seznámí s programováním v jazyku Scratch či dalších blokových a vizuálních programovacích jazycích. Jako správní programátoři se naučí rozpohybovat si postavičku, vytvořit svou vlastní počítačovou hru, příp. se naučí základy tvorby webových stránek.
Vyzkoušíme si naprogramovat i jednodušší roboty.

Kroužek je vhodný pro všechny děti se zájmem o programování – doporučujeme od 7 let, ale je vhodný i pro žáky 2. stupně ZŠ, vždy záleží na konkrétních zájmech, vyspělosti a znalostech dítěte (doporučujeme, aby dítě umělo číst).

Náplň kroužku a přístup lektora jsou vždy přizpůsobeny individuálně podle složení kolektivu dětí na kroužku.

Min. 5 dětí a max. 10 dětí

Termíny

PÁ 15:00–16:00

Počet lekcí

10 / pololetí

První lekce

16. 2. 2024

Náhrady a omlouvání lekcí

Řeší přímo společnost Intellectus: http://intellectus.cz/obchodni-podminky/

bottom of page